
Wydawnictwo
-
Antyk/Marek Derewiecki (2)
-
Astra (1)
-
Baran i Suszczyński (1)
-
Bernardinum (1)
-
Beskidzka Oficyna Wydawnicza (1)
-
Biuro literackie (2)
-
BRANTA (1)
-
CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS (15)
-
Czarne (3)
-
Czytelnik (2)
-
Dialog (3)
-
Edgard (3)
-
Eneteia (3)
-
Erica (1)
-
Exlibris (4)
-
Homini (1)
-
IBL (13)
-
Książka i Wiedza (1)
-
Księgarnia Akademicka (12)
-
Lingea (2)
-
Lingo (2)
-
Literackie (1)
-
Literat (2)
-
LTW (1)
-
łódzkie (1)
-
Muza (2)
-
Nauka i Innowacje (1)
-
Neriton (3)
-
Nobilis (1)
-
Noir sur Blanc (1)
-
Nomos (1)
-
Oficyna Naukowa (1)
-
Oficynka (1)
-
Ossolineum (4)
-
Petrus (1)
-
PIW (1)
-
Pogranicze (1)
-
Polnord-Oskar (1)
-
Polskie Wydawnictwo Muzyczne (1)
-
Poltext (1)
-
Poznańskie (3)
-
Prószyński i S-ka (1)
-
PWN (3)
-
Rabid (1)
-
REA (2)
-
Rytm (1)
-
Sfinks (5)
-
Sic! (4)
-
Siedmioróg (1)
-
Słowo/obraz terytoria (34)
-
słowo/obraz terytoria (1)
-
Trio (2)
-
Universitas (105)
-
W.A.B. (2)
-
WAB (1)
-
Więź (1)
-
WSiP (1)
-
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego (3)
-
Wydawnictwo Akademickie Dialog (1)
-
Wydawnictwo Dolnośląskie (2)
-
Wydawnictwo Literackie (1)
-
Wydawnictwo Poznańskie (14)
-
Wydawnictwo Świętego Stanisława (1)
-
Wydawnictwo UW (5)
-
Zeszyty literackie (4)
-
Zielona Sowa (1)
Stan
Cena
-
od
do

A to co na krótko może być na zawsze... Pokłosie spotkania

O księdzu Janie napisano sporo, wciąż jednak jego poezja i jej społeczna siła jest fenomenem nie do końca opisanym, trudnym do uchwycenia. Ta poezja, z pozoru prosta i jednoznaczna, wcale taką nie jest. Twardowski stworzył postać księdza, pisał jako ksiądz i okazało się, że właśnie "ja" liryki, które jest takim właśnie księdzem - przez wielu było wyczekiwane i pokochane.
Artykuły zgromadzone w przygotowanej książce dodają do wiedzy o poezji księdza Twardowskiego nowe rysy, odsłaniają niektóre jej zagadki [...]. Książka kończy się [...] obszerną bibliografią podmiotową i przedmiotową. W tę bibliografię wpisane są też pośrednio - informacje o dziejach popularności wierszy Twardowskiego. (Z recenzji prof. dr hab. Jacka Petelenz-Łukasiewicza)
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
An Outline History of Irish Literature in Texts

Zredagowana przez prof. Lilianę Sikorską Antologia literatury irlandzkiej to publikacja w Polsce pionierska i bardzo potrzebna. Na tę ważną książkę zbierającą najciekawsze teksty anglojęzycznej literatury irlandzkiej czekają nie tylko liczni studenci anglistyki i kierunków neofilologicznych, do których jest przede wszystkim skierowana, ale też rosnące grono czytelników interesujących się literaturą i kulturą irlandzką. W ostatnich bowiem latach da się w Polsce zaobserwować ożywienie zainteresowania literaturą irlandzką. Umieszczone przy każdym okresie działy Cultural Studies poszerzają zakres materiałów źródłowych o piśmiennictwo, które w tradycji anglosaskiej jest traktowane na równi z literaturą piękną. Równorzędne potraktowanie tekstów literackich i kulturoznawczych jest również odzwierciedleniem obecnej we współczesnej humanistyce tendencji do zacierania granic między beletrystyką a innymi dyskursami osadzonymi bezpośrednio w rzeczywistości społeczno-kulturowej danego obszaru czy regionu.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Angielski w samochodzie Czasowniki nieregularne

- ponad 80 najważniejszych czasowników w trzech nieregularnych formach
- przykładowe zdania z każdą formą czasownika pokazujące znaczenie w kontekście
- zastosowanie czasów gramatycznych w praktyce
- ponad 70 minut nagrań profesjonalnych lektorów
- dodatkowo książeczka z pełnym zapisem nagrań wraz z tłumaczeniami
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Apokaliptycy i dostosowani Umberto Eco

Wszyscy mamy kłopot z kulturą masową. Twórcy, ponieważ ją tworzą, konsumenci, ponieważ ją konsumują, ci, którzy nie mają z nią nic wspólnego... choć takich już właściwie nie ma. Jednak w 1964 roku, gdy ukazali się we Włoszech Apokaliptycy i dostosowani, mogło się wydawać, że splendid isolation lub wieża z kości słoniowej pozwolą przetrwać najazd nowych barbarzyńców. Umberto Eco był zdecydowanym przeciwnikiem takiego nastawienia: Dlatego też trzydziestodwuletni wówczas autor Dzieła otwartego wytyczył nowe ścieżki badań nad kulturą masową, zajmując się m.in. kiczem, językiem komiksu, typami postaci (mit Supermana), gatunkami scence fiction i horrorem, piosenką rozrywkową i telewizją. Wiele z jego hipotez i przewidywań pozostało aktualnych do dziś. Kultura masowa w tym czasie zmieniła się diametralnie, czyżby zatem tak mało zmienili się jej odbiorcy Na to i wiele innych pytań warto w tej książce poszukać odpowiedzi.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Autobiografie (Po)graniczne

Autobiografizm jest zjawiskiem pogranicznym, oscylującym między sztuką a życiem, wzniosłością a trywialnością. Choć od kilku dekad podlega systematycznym badaniom oraz cieszy się zainteresowaniem czytelników, twórców i mediów, nie traci "dzikiego" charakteru: przyrasta, zarasta, zmienia się i multiplikuje. Na takim założeniu oparte zostały temat i kompozycja tej monografii, szóstej publikacji w serii Centrum Badań Dyskursów Postzależnościowych. W trzech częściach książki znalazły się artykuły ułożone według klucza pojęciowego, wykrystalizowanego podczas dyskusji, która odbyła się tym razem w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, na wieloznacznym pograniczu.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Bajki Franciszek Dzierżykraj-Morawski

Bajki Franciszka Dzierżykrąja-Morawskiego
- pierwsza po 133 latach edycja bajek twórcy z pogranicza Oświecenia i Romantyzmu. literata z Wielkopolski, częstego gościa w Puławach książąt Czartoryskich, generała w powstaniu listopadowym, autora wierszy i utworów dramatycznych, znanego krytyka literackiego i teatralnego, ale przede wszystkim - poety bajkopisarza.
W bajkach odnajdujemy wszystkie zalety pióra Morawskiego: dowcip, humor, delikatną satyrę oraz prosty i żywy język.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny