JAK GRAĆ?
W „Łap za słówka” mamy trzy rodzaje kart:
- 30 kart kategorii
- 42 karty liter (w dwóch kolorach rewersów)
- 38 kart punktów
Podczas rundy mamy odkrytą jedną kategorię oraz dwie litery. Zadanie jest proste – należy znaleźć słowa pasujące do kategorii zawierające koniecznie wskazane dwie litery. Na przykład kategoria „Zwierzęta” oraz litery Z i E. Teraz wystarczy wytężyć umysł i puścić wodze fantazji. Im dziwniejsze i nietypowe słowa, tym lepiej. Punkty zdobywa się tylko za unikalne wyrazy, których nie zapisali przeciwnicy.
Nic też nie stoi na przeszkodzie, by w „Łap za słówka” grać także w innych znanych sobie językach, co nie tylko będzie sporym uatrakcyjnieniem, ale też ciekawą lekcją.
Imprezowa gra słowna „Łap za słówka” ma wiele zalet.
- dostarcza mnóstwa dobrej zabawy i śmiechu. Czasem ma miejsce przekręcanie słów i działanie pod presją czasu, a co za tym idzie – mówi się „co ślina na język przyniesie”, z czego może wynikać wiele zabawnych sytuacji
- pomaga rozwijać kreatywne myślenie, a także skojarzenia, które z kolei dobrze wpłyną na rozwój logiki. Rozwija i z pewnością wzbogaca słownictwo.
- świetnie sprawdzi się zarówno podczas imprez ze znajomymi, jak i na wyjazdach integracyjnych czy rodzinnych spotkaniach